63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaWisconsin saldırganı ırkçı bir asker çıktı

Wisconsin saldırganı ırkçı bir asker çıktı

ABD’de dün Sihlere ait bir tapınağa silahlı saldırı düzenleyerek altı kişiyi öldüren kişinin daha önce ABD ordusunda hizmet vermiş Wade Michael Page olduğu açıklandı. Page’in nefret gruplarıyla bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

ABD basınına konuşan bir askeri kaynak Page’in kimliğini doğruladı. Daha önce Fox News ve CNN saldırganın Page olduğunu bildirmiş ancak resmi kaynaklar bu ismi teyit etmemişti.

Yetkililer, saldırıyı bir terör vakası olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

ABD’de yaşayan Sihler özellikle 11 Eylül’den sonra ten renkleri, sakalları ve kafalarındaki türbanlar nedeniyle nefret suçlarının hedefi olmuştu.

ABD’li ordu yetkilileri, Page’in 1992-1998 yılları arasında orduda görev yaptığını ancak görev başında içki içtiği için bu tarihte terhis edildiğini belirtti. Page’in paraşütçü olduğu ancak hiçbir zaman yurtdışı görevlere gönderilmediği belirtildi.

Alabama’da bulunan Güney Yoksulluk Hukuku Merkezi’nin yürüttüğü istihbarat projesinin direktörü Heidi Beirich, Page’in ırkçı dazlak “End Apathy” isimli grubun üyesi olduğunu söyledi.  (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın