64.6 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineYandaş Medyanın Eşi Fetö'cü dedi ! Gerçek İsim Benzerliği !

Yandaş Medyanın Eşi Fetö’cü dedi ! Gerçek İsim Benzerliği !

Esi Fetocu Iftirasi Gercegi Isim Benzerligi

Yandaş Medyanın Eşi Fetö’cü dedi ! Gerçek İsim Benzerliği !

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Gürdal’dan FETÖ açıklaması

Hakim Müberra Gürdal başkanlığındaki İstanbul il Seçim Kurulu, CHP’nin başvurusunu kabul ederek birçok ilçede oyların yeniden sayımını durdurmuş, bu gelişme üzerine toplanan YSK sayım işleminin durdurulması kararı kaldırılmıştı.

Gürdal’ın bu kararın ardından yandaş medya ve sosyal medyadaki iktidar yanlıları tarafından eşi FETÖ’cü ilan edilmişti.

Müberra Gürdal, eşinin FETÖ’den tutuklu olduğu iddialarına yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi. Gürdal, isim benzerliğinden ilişki kurularak yalan haber yapıldığını ve sorumlular hakkında yasal işlem başlattığını belirtti.

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı adliyenin en kıdemli hâkimi Müberra Gürdal, hakkında sosyal medyada ve bazı basın organları tarafından ortaya atılan “eşi FETÖ’den yargılandı” iddialarını yalanladı.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Hâkim Gürdal, eşi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Gürdal’ın 2004 yılında emekli olduğunu ifade ederek “Şahsımla ilgisi bulunmayan sadece isim benzerliğinden ilişki kurularak hakkımda asılsız bir şekilde algı oluşturmak amacıyla mesnetsiz ve art niyetli paylaşımlar ile medya organlarında haberler yapılmıştır. Bu yalan iddiaları ortaya atanlar ve yayanlar hakkında yasal işlemler başlatılmıştır” açıklamalarını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Hakim Müberra Gürdal başkanlığındaki İstanbul il Seçim Kurulu, bir çok ilçe Seçim Kurulu’nun kararını CHP’nin başvurusunu kabul ederek oyların yeniden sayımını durdurmuştu. Bu gelişme üzerine Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin itirazını kabul eden İstanbul İl Seçim Kurulu’nun 7 ilçede oy sayımının durdurulması kararı için olağanüstü toplanarak oy sayımının tebdir amaçlı durdurulması kararı kaldırmıştı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,130BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın