63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemYarım çikolatayla dağda 4 gün

Yarım çikolatayla dağda 4 gün

İsviçre’de cumartesi günü 3 bin 500 metrede derin boğazda kapana kısılı kalan İngiliz Daniel Hunt (33) dört gün sonra kurtarıldı. Hunt dondurucu soğukta yarım paket çikolata ile ayakta kaldı.

Ayak bileği kırıldı

İNGİLTERE’nin dört gündür yakından takip ettiği dağ kazasında mutlu sona erişildi. Geçen cumartesi günü bir tür paraşütlü kayak sporu olan “Speed Skiing” yaparken kaybolan ekstrem spor meraklısı Daniel Hunt (33) İsviçre Alpleri’nde dondurucu soğukta dört gece geçirmesine rağmen canlı kurtarıldı. Hunt, paraşütle uçarken bir boğazda aşağıya dökülen şelalenin dondurucu suyuna düştü. Düşmenin etkisiyle ayak bileği kırılan Daniel Hunt paraşütten kurtulmayı ve bir ağaç dalı kullanarak sudan çıkmayı başardı.

Cep telefonu su aldı

Ancak cep telefonu su aldığı için yardım çağıramadı. Dallardan yaptığı SOS yazısı ise üzerinden geçen kurtarma helikopterleri tarafından görülmedi. Geceleri bir mağaraya sığınan Hunt, cebindeki yarım çikolata ile açlığını bastırmaya çalıştı. Kurtarma ekipleri üçüncü gün çalışmaları sonlandırdı ancak Hunt’ın arkadaşı Nadeem Al-Khafaji vazgeçmedi. Facebook’ta Hunt’ı sevenleri harekete geçirip kısa sürede 43 bin 500 TL toplayan Al-Khafaji köpekli kurtarma ekibi tuttu ve Hunt’ı bulmayı başardı. Hunt hastaneye kaldırıldı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın