60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaAmerikaTürk Toplumu Yerel HaberlerYasa yürürlüğe girene kadar 5 bin 100 Euro ödeyenler askere gitmeyecek

Yasa yürürlüğe girene kadar 5 bin 100 Euro ödeyenler askere gitmeyecek

Türk hükümetinin dövizle askerlik ile ilgili yeni yasa tasarısı, yürürlüğe girmeden acele edecek vatandaşlara iyi haber geldi.

Bu çerçevede yasanın yürürlüğe gireceği tarihten önce dövizle askerlik başvurusu yapmış olan vatandaşlar (yani başkonsolosluklarca incelenip, uygun bulunmuş ve bu kapsamda peşin veya taksitle döviz ödemesi yapmış veya döviz ödemesine başlamış olanlar), yeni yasa teklifindeki 10 bin Euro ödeme yükümlüğünün dışında tutulacaklar.

Bu kişiler mevcut (halen uygulanmakta olan) yasada belirtilen ödeme tutarlarından (38 yaş ve öncesi başvuranlar 5 bin 112 Euro peşin/taksitli, 39 yaş ve sonrasında başvuranlar 7 bin 668 Euro peşin) sorumlu olacaklar ve fiyat artışından etkilenmeyeceklerdir. Bu kişiler, eski uygulamaya göre para ödeyip, askere de gitmeyecekler. Yasa yürürlüğe girmeden önce bulundukları yerlerdeki Türk konsolosluklarına askerlik için müracaatta bulunan ve kabul olunan kişiler, 21 gün askere gitmeden eski uygulamadan faydalanmış olacaklar. Aksi halde 10 bin Euro ödeyecek vatandaşlar ve hiç askere gitmeyecekler.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın