70.1 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineYasaklanan 30 Ağustos Zafer Bayramı'na İYİ Parti'den çok sert tepki!

Yasaklanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na İYİ Parti’den çok sert tepki!

Yasaklanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na İYİ Parti’den çok sert tepki!

Ağıralioğlu, 30 Ağustos ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge hakkında yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Devletin dolayısıyla iptal ettiği ya da kutladığı, sembolik bazı faaliyetlere de bizzat temsille katıldığını herkes biliyor. Devlet hangi faaliyetleri iptal ediyor, hangi faaliyetleri tercih ediyor da mücadeledeki ciddiyetini ve kararlığını ortaya koyuyor. Bizim tavsiyemiz hükümetimize şudur, özel günlerin, milli ve mühim günlerin içerisinde devletin yönetimine nezaret eden aklın ciddi olmasını tavsiye ediyoruz. Yani 5 günümüz vardır 23 Nisan, 29 Ekim, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 10 Kasım bu 5 gün bir de buna Osmanlının Kuruluşu, Anadolu’nun Fethi gibi, 1071’in sene-i devriyesi gibi bu tür kutlamalarda tercih ettiğiniz kutlamalar ya da tercih etmediğiniz anmalar sizin neyi öncelediğinizi, neyi önemli saydığınızı neyi önemsizleştirdiğinizi tartışma konusu yapar. Biz mutasyon geçirmesini ümit ediyoruz, mutasyon geçirir etkileri azalır beklentimizin içerisinde mücadele kararlılığı mutasyon geçiriyor. Dolayısıyla 15 Temmuz kutlamaları, anmaları 15 Temmuz’un milli şuurumuza, milli mukavemetimize katkıları mevzu edilerek yapılmış törenler tabii ki unutulmasın millet 15 Temmuz’da neyle karşılaştığını hep hafızalarında diri tutsun ama millet yokluktan bir devleti nasıl vücuda getirdiğimizi de unutmasın. Ya hepsine aynı hassasiyet ve ciddiyetle tehir etme strateji, yahut hepsini sembolik yada temsili o anmaları anlamlı hale getirecek bir devlet ciddiyetinin nezaret etmesi lazım bu işlere.

30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Milletinin bu topraklarda varoluş hikayesinin şahikalaşmış, destanlanmış gününün adıdır. O günün önemini milletimize unutturmamak lazımdır. Biz en azından şu yapılabilirse siyaset kısır çekişmeler içerisinde değer aşındıran bir kurum haline gelmez. Devlet yöneticilerimizin buna özen göstermesi lazım.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın