57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaAmerika TurkleriYeni bir ısıran örümcek türü Hindistan'da paniğe neden oldu

Yeni bir ısıran örümcek türü Hindistan’da paniğe neden oldu

Yeni bir ısıran örümcek türü Hindistan'da paniğe neden oldu

Kuzey Doğu Hindistan’da ortaya çıkan yeni büyük ısırgan bir örümcek türü halk  arasında paniğe neden oluyor. Yeni tür tüylü örümceklere ilk kez yaklaşık 1 ay önce Brahmaputra Çayı’nın kuzey kısmında Tinsukia eyaletine yakın ormanlarda rastlandı. Burası, çoğunlukla pirinç tarlalarında çalışan yoksul Hintlilerin ikamet ettiği yaklaşık 100 bin nüfuslu bir yerleşim yeri.   

Uzmanlar, boyu bir insanın baş parmağı kadar olan bu yeni türün muhtemelen tarantulanın bilinmeyen bir çeşidi olduğunu söylüyor. Türün özellikleri tam olarak belirlenmeden, örümcekler tarafından ısırılan insanların panzehir kullanması tavsiye edilmiyor.Yetkilileri göre örümcek ısırığının ilkel yollardan yapılmaya çalışılması bazen örümcek zehrinden daha tehlikeli sonuçlara yol açıyor.
Tinsukia bölgesinde iki kişi, doktorlar tarafından yaraları bıçakla kesildikten sonra hayatını kaybetti. Kurbanların örümcek zehrinden mi yoksa tedavi yönteminden dolayı mı hayatlarını kaybettikleri henüz belirsizliğini koruyor. Sadiya isimli başka bir şehirde ise 7 örümcek mağduruna enfeksiyonu önlemek için antibiyotik tedavisi yapıldığı açıklandı.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın