70.9 F
Los Angeles
3 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerSporYeni Galatasaray

Yeni Galatasaray

Yeni Galatasaray

Son bir kaç maçtır Galatasaray ve Fatih Terim kendi tarzlarının dışına çıktı.

Yeni Galatasaray

Seyir zevki açısından sıkıcı bir görüntü çıkmasına rağmen sonuç alma adına doğru bir değişim olduğu gözlendi. Artık rakibi boğan, topa suraklı sahip olmaya çalışan, ama hücum organizasyonları ve pozisyon bulma adına kısır geçen oyun anlayışı yerine, daha kontrollü, rakibin topla çıkmasına izin verip, rakip defans bölgesinde boşluklar arayıp değerlendirmeye çalışan bir takım hüviyetine dönüşmeye çalışıyor.

Bu sistem Fatih Terim’in çok sevmediği bir sistem olsa da sahip olduğu oyuncu karakterleri bu sisteme uygun olduğu için daha iyi sonuçlar aldı. Braga ve Mancester United maçlarında da bu anlayış devam ederse iyi sonuçlar alabileceğimize inanıyorum. Özellikle Galatasaray seyircisi alınan başarılı sonuçları değişen oyunculara bağlayınca açıkçası Semih, Melo, Elmander’e biraz haksızlık edilmiş oldu.

Şimdi asıl bu oyuncuların geri gelmesi ile Fatih Terim’in ne gibi bir yol izleyeceği merak konusu. Kazanan takımın bozulmaması gerektiği gibi hiçbir zaman anlamadığım ama Fatih Terim’in de benimsediği felsefe bu oyuncuları Galatasaray kaybedinceye kadar yedek kulübesinde tutacak gibi görünüyor.

Örneğin her ne kadar Yekta oynadığı bölgede başarılı olsa da Melo ile kıyaslanamıyacak kadar fizik gücü farkı var. Yeni anlayışta Melo’nun eski günlerine döneceğini düşünüyorum. Belki de Melo’yu kontrol etmeye çalışmaktan yorulan Fatih Terim daha çok kendini dinlendirmek istediğinden Melo’yu yedekte tutmaya devam edecektir. Cris ise Semih’in hızlı ama savruk görüntüsüne göre daha akılcı, yerinde müdahale, zamanlama , tecrübe gibi avantajları son bir kaç maçta daha öne çıktı.

Forvet hattında ise sene başından beri söylediğim gerçek sanırım ayyuka çıkmaya başladı. Bu takımda forvet olarak Burak muhakkak oynamalı yanında ise o an ki form durumuna göre Elmander veya Umut oynamalı. Ben de merakla Fatih Terim’in neler yapacağını bekliyorum.

I love this game

Ercan Özdemir / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,550BeğenenlerBeğen
16,126TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,679TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın