60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemYolsuzluğu duyurduğu için sürgün edilen öğretmen pes etmedi

Yolsuzluğu duyurduğu için sürgün edilen öğretmen pes etmedi


Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN) Muş Şube Temsilcisi Öğretmen Serkan Bebek, bir okul müdürü hakkındaki ‘yolsuzluk’ iddialarını kamuoyuyla paylaşmasının ardından Van’ın Muradiye ilçesine tayin edildi.

Muş’un Bulanlık ilçesi Balotu köyünde sınıf öğretmenliği yapan ve aynı zamanda TÖB-SEN Muş Şube Temsilcisi olan Serkan Bebek, ‘haksız yere sürgün edildiği’ gerekçesiyle Bulanık ilçe merkezinde açıklama yaptı.

KUCAĞINDA ÇOCUĞU İLE PANKART AÇTI AÇIKLAMA YAPTI

Bebek, kucağındaki 8 aylık çocuğu ve eşi ile birlikte yaptığı açıklamada, başından geçenlerı vatandaşlarla paylaştı. Öğretmen Sekan Bebek, İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan yolsuzluk ve hukuksuzluklarla mücadele ettiği için sürgün edildiğini ileri sürdü. “Sendikal faaliyetler suç değildir. Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” yazılı pankart açarak açklamalarda bulunan Bebek, “Buradan onlara sesleniyorum. Bizim hiçbir kamu kurumu ile problemimiz yok. Kamu kurumları ile problemi olanlar, bu kamu kurumlarını aşağılayanlar, burada görev yaparken yolsuzluk yapanlardır. Bu yolsuzluğa göz yumarlardır. Yolsuzluk evraklarında imzası olanlardır” dedi.

“SUÇLAMALARINI GERİ ÇEK SÜRGÜNÜNÜ KALDIRACAĞIZ”

Bebek, açıklamasına şöyle devam etti:

“Soruşturma tamamen usulden ve esastan hatalı bir soruşturmadır. Düşünün, İlçe Milli Eğitim Müdürü, disiplin amiri, yani bu soruşturmada karar verici demek. Bu şahıs, soruşturması olan iki kişiyi gayri resmi şekilde bir araya getiriyor. Zimmet ile alakalı bir durum var, evrakta sahtecilik ile ilgili bir durum var. Kendisi telkinlerde bulunuyor ve bizim üyemize diyor ki ‘Serkan’ın sendikasından istifa et, suçlamalarını geri çek, senin sürgününü kaldıracağız.’ Bu toplantıdan sonra arkadaşımız bizim sendikadan istifa ediyor. Arkadaşın ilçe dışına sürgünü kaldırılıyor ve benim hakkımda adli ve idari soruşturmalar başlatılıyor.”

Kendisi hakkında açılan soruşturmanın dünyada örneği olmadığını savunan Bebek, şahit gösterdiği kişilerin ifadesinin alınmadığını ve kendisinin görev yaptığı okulda can güvenliği olmadığı iddiasıyla Van’a sürüldüğünü ifade etti.

“BİZ SİZE ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Soruşturmalarla kendisine boyun eğdirilmek istendiğini anlatan Bebek, “Bir kez daha buradan söylüyorum; bizde size eğecek boyun yok. İstediğiniz oyunları yapın, istediğiniz gibi yalancı şahitler yaratın, biz size asla boyun eğmeyeceğiz. Seyit Rıza’nın dediği gibi ‘Ben sizin yalanlarınızla, hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ben de size boyun eğmedim bu da bir ömür size dert olacak. Bu sürgün bizim için ilk değil, son da olmayacak” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

TÖB-SEN Muş Şube Temsilcisi Serkan Bebek’in iddiasına göre, Muş Bulanık’ta Adıvar İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan A.G., okul müdürü hakkında ‘evrakta sahtecilik, kamu zararı, girmediği dersler için ek ders yazması ve baskı’ iddiasıyla şikâyette bulundu. Bu durumun kamuoyuna yansıması üzerine A.G., 86 kilometre uzaklıktaki bir okula sürgün edildi. A.G.’nin şikâyetini geri çekmesi üzerine tayin kararı iptal edilirken, konuyu kamuoyuna duyuran TÖB-SEN Temsilcisi Öğretmen Serkan Bebek hakkında soruşturma açılarak, Van’ın Muradiye ilçesine tayin edildi. Muş Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,549BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,679TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın