74.2 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaChicago'da Türk Çocuk Festivali!

Chicago’da Türk Çocuk Festivali!

Chicago Türk Amerikan Derneği (TASC) bu yıl düzenlediği Çocuk Festivali ve Nevruz Şenliği’nde Türk, Kırgız, Kazak, Özbek, Azeri, Tacik, Uygur, Boşnak ve Arnavut kökenlileri bir araya getirdi.

Festivale Chicago ve çevresindeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra ABD’nin çeşitli eyaletlerinden de yoğun ilgi vardı. Programa Türkiye’nin Chicago Başkonsolosu Fatih Yıldız ve Illinois Eyaleti İçişleri Bakanı Jesse White da katıldı.

Kendisi de jimnastikçi ve trapez ustası olan Jesse White, sponsorluğunu yaptığı trapez ekibiyle bir gösteri sundu. Festivalde Türk halk oyunlarının yanı sıra Kırgız, Özbek ve Ahıskalıların da folklor gösterileri ve şarkıları yer aldı. ABD Midwest elemeleri Türkçe Olimpiyatları’nda birinci olan ortaokul öğrencisi Maliha Syed de “Fikrimin İnce Gülü” adlı şarkıyla programa renk kattı. Amerikalılarında yoğun ilgi gösterdiği festivale polis teşkilatı da, araçlarını çocuklara açarak katıldı.

TASC Genel Müdürü Muhittin Er, “Bu yıl Çocuk Festivali ve Nevruz Şenlikleri’ni birleştirerek hem kardeş milletlerle aramızdaki bağları ABD’de de güçlendirmeyi hem de hem Amerikalı, Türk ve kardeş milletlerden çocukların, festival coşkusunu hep beraber yaşatmayı hedefledik.” dedi. (CİHAN)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın