67.9 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKadınlar için kapıştılar

Kadınlar için kapıştılar

ABD’de seçimlere 20 günden az bir süre kala Barack Obama ve Mitt Romney arasındaki mücadele kadın seçmenlere kaydı.

Obama Kampanyası, Romney’nin ikinci münazarada kullandığı “kadınlarla dolu klasörler” lafıyla alay edip Romney’nin kadınları gerçekte önemsemediğini iddia ederek oy toplamaya çalışıyor.

Romney, salı akşamki münazarada Massachusetts Valisi iken kabineye kadın üye bulmak için çabaladığını belirterek, “Birçok kadın grubuna gittim. Bu kişileri bulmamıza yardım edebilir misiniz, dedim. Ve bana kadınlarla dolu klasörler getirdiler” demişti. Münazaranın en çarpıcı bölümü değildi, ama kadın oylarını Romney’e kaptırmaya başlayan Obama ekibi için de bulunmaz bir gaftı.

Obama Kampanyası, Romney’nin o gece ağzından çıkan “kadınlarla dolu klasörler” lafıyla kadınları gerçekte önemsemediğini iddia edip reklam filmleri hazırladı. Ve 6 Kasım’da yapılacak seçime 20 günden az bir süre kala tüm stratejisini Romney’nin kadın seçmenlerdeki üstünlüğünü elinden alma üzerine kurdu.

Obama fırsatı yakaladı

Romney’nin sözleriyle alay eden reklam filminin ardından Obama, düzenlediği mitinglerde de konuyu sürdürdü. Bir konuşmasında “Bizim yetenekli, vasıflı genç kadınlar bulmak için klasörler sipariş etmemize gerek yok” dedi. Obama kampanyasının beyni David Plouffe da, yarışın son günlerinde kadınlar meselesinin aşırı derecede önemli olacağını vurgulayıp, izledikleri stratejiyi doğruladı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,130BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın