62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKoltuk tüccarı valiye 14 yıl

Koltuk tüccarı valiye 14 yıl

ABD’de Illinois eyaletinin eski valisi Rod Blagojevich yolsuzluktan 14 yıla mahkum oldu.

ABD Başkanı Barack Obama’nın başkan seçilmesinden sonra Illinois senatörlüğü koltuğunu satmaya çalışmakla suçlanan Blagojevich, 3 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinden yenik çıktı. Bu iddialar yüzünden 2009’da görevinden azledilen Blagojevich, yargıca “çok kötü hatalar” yaptığını ancak senatörlük koltuğunu satmaya çalışmakla yasaları ihlal ettiğini bilmediğini savundu. 55 yaşındaki eski valinin 12 yıl hapis yatması bekleniyor.

Valiliğe iki kez seçilen demokrat partili Blagojevich, son 40 yılda hapis cezasına çarptırılan dördüncü Illinois valisi oldu.Blagojevich’ten önceki cumhuriyet partili vali George Ryan da yine yolsuzluktan çarptırıldığı 6 yıl 6 ay hapis cezasını çekiyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın