66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesLos Angeles Türkleri Türkiye Manşetlerinde !

Los Angeles Türkleri Türkiye Manşetlerinde !

alaturkaonline-Turkiye-Mansetler-Los-Angeles-Turkleri

Los Angeles Türkleri Türkiye Manşetlerinde. Alaturka’nın Los Angelas’ta düzenlediği 30 Ağustos Bayramı kutlaması Gazete Manşetlerinde.

Los Angeles Türkleri Türkiye Manşetlerinde

Türkiye’nin en büyük yerel gazetesi, “Gazetecilerin Gazetesi” “9 Eylül” AlaturkaOnline.com’un düzenlediği 30 Ağustos Bayramı kutlamasını 1. Sayfadan okuyucularına duyurdu.

9 Eylül’de çıkan Burak Yarkent’in haberi:

Los Angeles’da yaşayan Türkler, 30 Ağustos günü, Alaturkaonline.com internet Gazetesi’nin, Mama’s Secret Bakery & Cafe’de düzenlediği muhteşem bir bayram kutlaması gerçekleştirdi. Göğüslerinde Atatürk rozetleri, ve ellerinde Türk bayrakları ile geceye katılan Los Angeles Türkleri, aynı zamanda Los Angeles tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Los Angeles tarihinde ilk defa uygulanan bu etkinliğe, Los Angeles’a yeni atanan Muavin Konsolosu Tolga Arslan, Ticaret Ateseleri Gürkan Süzer ve Murat Gören, Kültür ve Tanıtma Ateşesi Şahika Aydın ve eşi Onur Aydın, dernek yetkilileri, Los Angeles ve çevresinde yaşayan çok sayıda iş adamı ve öğrenci katılım gösterdi.

Gece 30 Ağustos Büyük Tarruz şehit ve gazileri için 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı, ve ünlü opera sanatçımız Elif Savaş Felsen‘in önderliğindeki İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Amerika’da yaşayan, Alaturkaonline yazarı,ünlü araştırmacı tarihçi Ahmet Önerbay‘ın gece için hazırladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkındaki konuşma ve slayt gösterisi tüm davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Los Angeles’ın en gözde semtlerinden biri olan Beverly Hills‘de Alican Bayar’ın sahibi olduğu Mama’s Secret Bakery & Cafe‘de düzenlenen gece, çevrede yaşayan halk tarafından da büyük ilgi gördü.

10 yılı aşkın zamandır Amerika’nın Los Angeles şehrinde Türklere hizmet veren Alaturkaonline.com‘un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Evren Uğurbaş, gerçekte İnşaat Yüksek mühendisi olduğunu, ve bu tür aktiviteleri yurt dışında yaşayan Türklerin aralarındaki bağı kurmak, ve bu bağı güçlendirmek için yaptıklarını, bu tür aktiviteleri yapmaya, yurt dışında yaşayan Türklerin sesini duyurmaya devam edeceklerini söyledi.

Burak Yarkent / Los Angeles 

İşte 3 Eylül Tarihli “9 Eylül” gazetesinin 1. sayfası

Alaturkaonline-Los-Angeles-9-Eylul-Manset

Haberin 13. Sayfada Devamı

9-Eylul-2012-AlaturkaOnline-30-Agustos

İlgili Haberler:

Los Angeles’ta Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Los Angeles’te ilk Cumhuriyet Kutlaması

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın