65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York’ta Srebrenica Soykırım Anma Programı Düzenlendi

New York’ta Srebrenica Soykırım Anma Programı Düzenlendi

Srebrenica (Srebrenitsa) soykırımının 18. yıl dönümünde New York’ta anma töreni düzenlendi.

Bosna Hersek Büyükelçisi Mirsada Čolaković , BM’de Türk Büyükelçi Yardımcısı Levent Eler, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, TADF Saymanı/Genç Türkler Başkanı Tulga Tekman ve TADF Başkan Yardımcılarından Mustafa Turan‘da New York Birleşmiş Milletler‘de yapılan anma programına katıldı.

srebrenica genocide  srebnenitsa soykirimi new york anma

New York’ta Bosnalı Kardeşlerimize Destek

TADF Başkanı ÇınarBosnalı kardeslerimiza yapılan katliamı unutmadık ve Türk toplumu olarak sizlerin yanınızda herzaman olacağız derken” , Genç Türkler Başkanı Tekman da 1992’de Türk toplumu temsilcileri olarak da aynı yerdek Bosnalı kardeşlerimize destek verdiklerini hatırlattı. Srebnenitsa‘daki katliamda hayatta kalan bazı Bosnalı vatandaşlarda konuşma yaparak, o günleri katılımcılar ile paylaştı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın