62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaÖğrenciler ayaklandı

Öğrenciler ayaklandı

ogrenciler-ayaklandiÖğrenciler ayaklandı. California Üniversitesi’nde “Wall Street’i İşgal Et” eyleminde yaşanan biber gazı skandalı, öğrenciler tarafından protesto edildi.

Öğrenciler ayaklandı

ABD’de, geçtiğimiz hafta California Üniversitesi’nde düzenlenen “Wall Street’i İşgal Et” eyleminde yaşanan biber gazı skandalı, öğrenciler tarafından protesto edildi.

Yaklaşık bin üniversite öğrencisi kampüste bir araya gelerek, polisin göstericilere biber gazıyla müdahale etmesini protesto etti.

Öğrenci temsilcilerinin konuşmasıyla başlayan protesto eyleminde, üniversitenin dekanı Linda Katehi de söz aldı. Katehi’nin, açık alanda kurulan sahneye gelirken oldukça endişeli olan surat ifadesi dikkatlerden kaçmadı.

POLİS ŞEFİ DE UZAKLAŞTIRILDI

Aynı kampüste geçtiğimiz hafta düzenlenen eylemde, iki polis yerde oturan protestocuların üzerine biber gazı sıkmıştı. Üniversitenin polis şefi Annette Spicuzza, dün yaptığı açıklamada, söz konusu iki polisin idari izne ayrıldığını belirtmişti.

Kampüs yetkilileri ise bugün yaptıkları açıklama, yaşanan olayın neden olduğu gerginlik ortadan kalkana dek Spicuzza’nın da idari izne ayrıldığını duyurdu.

10 kişinin gözaltına alındığı protesto eyleminin görüntüleri internete düşmüş ve büyük tepkiye neden olmuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın