60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaŞeytanın bile aklına gelmez

Şeytanın bile aklına gelmez

ABD’li yetkililer, Meksika’da faaliyet gösteren uyuşturucu kartellerinin sınırın diğer tarafına geçmek için inşa ettiği yeni bir tünel keşfetti. Tünele girildiğinde, ortaya geçmişe kıyasla çok farklı görüntüler çıktı.

Meksika’nın Tijuana kentindeki bir depodan başlayarak, sınırın öte tarafındaki San Diego kentindeki bir diğer depoda son bulan 800 metrelik tünel, aydınlatma ve havalandırmanın yanı sıra hidrolik asansöre bile sahip.

ABD Göçmen ve Gümrük Teşkilatı’ndan Lauren Mack, “Son beş yılda ortaya çıkardığımız en modern tünel bu” yorumunu yaptı. Tünelin girişinde, pakete sarılmış esrar yığını bulundu.

Yetkililer, tünelin Meksika tarafındaki girişinin geleneksel tortillo ekmeği yapan bir fırının bitişiğindeki terk edilmiş depoya açıldığını belirtti. ABD tarafındaki giriş ise camları kırık, kullanılmayan bir depoda bulunuyor.

ABD’li yetkililer, henüz iki hafta önce San Diego ve Tijuana’yı birbirine bağlayan 350 metrelik bir tünel daha bulmuştu. Tünelin iki ucunda 17 ton esrar ele geçirilmişti. ABD’nin California eyaletinin Meksika sınırı, balçık benzeri yumuşak toprağı nedeniyle uyuşturucu kartellerinin tünel kazmak için en çok tercih ettiği bölge.

Meksika’da Devlet Başkanı Felipe Calderon’un uyuşturucu kartellerine savaş ilan ettiği 2006’dan bu yana yaklaşık 40 bin kişi hayatını kaybetti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın