57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaA-TeknolojiLos Angeles'taki Elektronik Fuarı'na Büyük İlgi

Los Angeles’taki Elektronik Fuarı’na Büyük İlgi

50 bine yakın bilgisayar ve video oyunu tasarımcısı, satıcısı ve meraklısı kısa süre önce Los Angeles’taki bir fuarda biraraya gelerek en yeni oyunları ve konsolları yakından görüp tanıma imkanı buldu.

Fuarda yeni oyunlar ve tanınmış oyunların yeni versiyonları, bol miktada animasyonlı aksiyon ve savaş oyunları tanıtıldı.

E3 olarak da bilinen Elektronik Eğlence Fuarı’nın binlerce kişi ziyaret etti.

Bu yılın sonunda piyasaya sürülecek olan futbol oyunu FIFA 12‘nin son versiyonunda hareketlerin çok daha gerçekçi olması bekleniyor.

Kimi oyunlar insanı dans ettiriyor.

Bazılarıysa galibi dövme isteği uyandırıyor.

Sektör uzmanı Chris Antista, rekabetin, bazıları ücretsiz olan İnternet oyunlarına kaydığını, üreticilerin de İnternet’e yöneldiğini söylüyor:

”Üretici şirketler, İnternet’teki ağlarında, oyuncuların İnternet’ten indirebileceği oyunlar hazırlıyor. Şirketlerın uzmanlık alanı artık İnternet üzerinde oynanan oyunlara yöneliyor. Eğilim bu yönde.”

Ekonomik kriz döneminde bilgisayar oyunları sektöründeki satışlarda düşüş gözlendi. Microsoft, Nintendo gibi konsol oyun üreticileri, tablet bilgisayar ve cep telefonu da üreten bağımsız tasarımcılarla rekabet etmek zorunda. Kimi üreticiler piyasada rekabet edebilmek için fiyatları düşürme yolunu seçti.

Öte yandan İnternet oyunlarıyla diğer oyunlar birleşiyor. Nintendo Wii, oyuncuların İnternet aracılığıyla birbirine bağlanmasını sağlayan konsollardan biri. Yeni çıkacak olan Wii U da aynı özelliği taşıyacak. Nintendo’dan Jeff Pawlik, oyunların, elde tutulan konsolla ya da televizyona bağlanarak oynanacağını söylüyor:

”Bu oyunlar aslında hala konsept aşamasında. Nintendo Wii U oyunlarını henüz tasarlamadık. Ancak oyunlar Nintendo Wii’nin ya da GameCube’un başka oyunlarıyla da uyumlu olacak.”

Bilgisayar oyunu sektörü büyük zorluklarla karşı karşıya. Beklentileri yüksek tüketiciler, yeni ve birbirinden heyecanlı oyunların bolluğu ve yazılım korsanlarıyla mücadele bu zorluklardan bazıları. Ancak oyun tutkunları için mevcut ortam daha iyi olamazdı.

VOA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın